blog

مناطق گردشگری

مناطق گردشگری و کمپینگ

از جاذبه‌های مناطق گردشگری ایران می‌توان به شهرهای تاریخی مانند اصفهان، شیراز، تهران و یزد اشاره کرد که هر یک دارای جاذبه‌های خاص و منحصر به فردی هستند.
اصفهان با مسجد جامع، خانه عباسی و پل خواجو، شیراز با باغ‌ های ارم و تنگه وکیل، پاسارگاد و نقش رستم، تهران با برج میلاد، موزه گلستان و میدان‌های تاریخی و یزد با باغ دولت‌آباد، دره زیباگان و مسجد جامع، هر یک از این شهرها دارای جاذبه‌های فراوانی برای گردشگران هستند.
همچنین جزیره قشم و شهر بندرعباس با سواحل زیبا و آب‌های فیروزه‌ای خود نیز یکی از مقاصد پرطرفدار برای گردشگری در ایران می‌باشند.

مناطق گردشگری
چند مورد از مناطق گردشگری ایران عبارتند از مناطق زیر :

دره ستارگان: جزیره قشم دارای مناظری جذاب و شگفت انگیز است دره ستارگان از جمله مناطق دیدنی ایران است این صخره‌ها از ماسه سنگ و سنگ آهک رس دار تشکیل شدند و بر اثر فرسایش به اشکال مختلفی درآمدند که با خیال پردازی می‌توان گفت شبیه صورت، دست و حیوانات و چیز های دیگر هستند.
پرسپولیس: پرسپولیس که به تخت جمشید مشهور است، نخستین امپراتوری و مهد تمدن پارسی می‌باشد این مکان دارای جذابیت‌های بسیار برای گردشگران داخلی و خارجی بوده است.
میدان نقش جهان: میدان نقش جهان که محل بازی چوگان بوده در شار اصفهان واقع شده است که اطراف این میدان بناهای تاریخی مانند کاخ عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الدین، مسجد امام و بازار سنتی اصفهان واقع شده است.
پل‌های اصفهان: در شهر اصفهان دو پل معروف سی و سه مل و پل خواجو که از روی زاینده رود می گذرد وجود دارد، این پل‌ها از شاهکار های معماری ایران محسوب می‌شوند.
جاده چالوس: جاده چالوس در شمال کشور قرار وارد این جاده به دلیل چشم انداز های زیبا، تونل‌های کوهی و چشمه‌ها و رودخانه هایش به یکی از خوش منظره ترین جاده‌های ایرانی شناخته می‌شود.
سازه‌های آبی شوشتر: ساز های آبی شوشتر در استان خوزستان واقع شده است که قدمت سیستم آبیاری آن به پنج پیش از میلاد می‌رسد.
قلعه رودخان: قلعه رودخان دژ نظامی است که در دوران ساسانیان ساخته شده و برای رسیدن به این قلعه باید حدود ۱۰۰۰ پله را طی کنید.
آرامگاه حافظ: مزار شاعر پرآوازه ایران حافظ در شهر شیراز است، او گردشگران زیادی بر سر مزار این شاعر بزرگ نی روند.
جزیره هرمز: جزیره هرمز کم وسعت است، اما دارای طبیعت بسیار زیبایی می‌باشد خاک این جزیره از رنگ‌های متنوع زرد، نارنجی و قرمز تشکیل شده است.

و بسیاری از مناطق گردشگری دیگر که سالانه گردشگران ایرانی و خارجی را به خود جذب می کند.

مناطق گردشگری و کمپینگ
از تمام این مناطق گردشگری معروف بگذریم بسیاری از مکان های بکر وجود دارند که در کویر و یا در دل جنگل و کوهستان هستند و خیلی از طبیعت گردان را به خود جذب می کند و آنها در این اماکن بکر و زیبا کمپ می کنند.

مناطق گردشگری و کمپینگ
کمپینگ به عنوان یک فعالیت گردشگری جذاب، به افراد فرصت می دهد تا به تجربه های جدیدی در طبیعت و محیط های مختلف بپردازند. این فعالیت نه تنها از لحاظ مالی مقرون به صرفه است، بلکه فرصتی مناسبی برای خارج شدن از روزمرگی و استرس های روزانه فراهم می کند. افرادی که به دنبال تجربه های جدید هستند و دوست دارند با طبیعت ارتباط برقرار کنند، می توانند از کمپینگ بهره ببرند.

مناطق گردشگری و کمپینگ
همچنین، کمپینگ به عنوان یک روش ارتباط برقراری با خانواده و دوستان نیز شناخته شده است. چادر زدن و اقامت در طبیعت امکان برقراری ارتباط نزدیک تر با عزیزان و دوستان را فراهم می کند و فرصتی مناسب برای ایجاد خاطرات خوب و لحظات شاد و خاص است. همچنین، این فعالیت به افراد فرصت می دهد تا از زیبایی های طبیعت لذت ببرند و از استرس های روزانه خود فاصله بگیرند.

مناطق گردشگری و کمپینگ

در کنار سفر و پیک نیک تمام اشخاصی که کمپ می کنند به وسایل و تجهیزات مناسب برای سفر نیز احتیاج دارند که باید این وسایل ضروری را تهیه کنند ما در فروشگاه جیبی جانبی و پارتیزان بهترین و با کیفیت ترین لوازم مسافرت و کمپ را در اختیار کاربران گرامی قرار می دهیم تا سفری آسوده را تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *